تیتر یک - جایی برای پرواز اندیشه‌های خوب

تیتر یک - جایی برای پرواز اندیشه‌های خوب

تیتر یک - جایی برای پرواز اندیشه‌های خوب

بررسی اندیشه‌ استاد حسن عباسی

آخرین نظرات

سینمای الحاد

چهارشنبه, ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۲:۳۲ ب.ظ

سینمای الحاد
10 تیر 1393 - برنامه راز

تیتر یک - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، حسن عباسی در برنامه «راز »که شب گذشته از شبکه چهارم سیما به روی آنتن رفت، با تاکید بر اینکه ایران ستیزی سابقه طولانی دارد، گفت: فیلم 300 تنها یک نمونه از ایران ستیزی غرب است.

وی با بیان اینکه فیلم «300» در فضای شکست اسرائیل از حزب الله در جنگ 33 روزه ساخته شد، افزود: در سال 1386 که این فیلم عمومیت یافت ما 14 المان عاشورایی را برای آن مطرح کردیم؛ به عبارت دیگر سازوکار فیلم به این شکل بود که یکی از شخصیت‌های فیلم ایستاده بمیرد؛ همانگونه که در دفاع مقدس در خرمشهر رزمندگان شعارشان این بود که مانند نخل ایستاده بمیرید. همچنین در صحنه آخر 300 که شخصیت فیلم کشته می‌شود، او یک صلیب بر گردن داشت. تیرهایی که به او اصابت کرده بود به گونه‌ای بود که گویی اسب ذوالجناح تیر خورده است، همان طور که استاد فرشچیان عکس ذوالجناح را نقاشی کشیده بودند.

استاد علوم استراتژیک با بیان اینکه بعد از جنگ 33 روزه اسرائیلی‌ها متوجه شدند که عامل موفقیت حزب الله رمز یا زینب و یا ابوالفضل بوده است، گفت: آمریکا و اسرائیل تاریخ یکپارچه ندارند و دموکراسی، جام جهانی، المپیک و .... را از تمدن یونان گرفته و ایجاد کرده‌اند. به عبارت دیگر یونان همانند انبار تمدن غرب است. هر زمانی که غربی‌ها از این حیث دچار مشکل شدند، به این انبار مراجعه کرده‌اند.

عباسی افزود: آمریکا امروز نیز تلاش می‌کند تا بتواند عظمت امپراتوری روم را برای خود ایجاد کند. این در حالی است که ما از لحاظ تمدنی تنها به آثار باقی مانده از تخت جمشید، پاسارگاد و ... افتخار نمی‌کنیم و هر بار بر ویرانه‌های تمدنی خود تمدن جدیدی می‌سازیم. ما امروز نیز در اوج قرار داریم.

وی با بیان اینکه طی 2 هزار و 600 سال گذشته همیشه میان غرب و ایران تقابل وجود داشته است، گفت: همین مسئله باعث شده که غربی‌ها در مدت 40 و 50 سال، 4 بار داستان 300 را برجسته کنند. باید گفت که غرب در 2 هزار و 600 سال گذشته همیشه به عقب رفته است؛ در حالی که ایران هربار که ویران شده دوباره تمدن جدیدی را برای خود ایجاد کرده است.

این استاد علوم استراتژیک با بیان اینکه تقابل ایران و غرب یک بار در نبرد داریوش با یونانی‌ها و یک بار نیز بعد از قدرت‌گیری اشکانیان در ایران بوده است، گفت: با این حال غرب تنها قصد برجسته کردن اسکندر مقدونی را دارد که توانست ایران را ویران کند.

عباسی در ادامه اضافه کرد: در 2 هزار سال پیش کراسوس شکست سنگینی را از سپهبد سورنا در سوریه خورد که خوشبختانه اسم این سپهبد ایرانی بر روی ماشین سورنا گذاشته شده و این کار بسیار خوبی به شمار می‌رود. باید گفت که غرب از این مقطع تاریخی فرار می‌کند، به گونه‌ای که هزار سال بعد فردوسی شخصیت رستم را از سورنا الهام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در فضای امروز ایران ستیزی و اسلام ستیزی با هم وجود دارد، افزود: اسلام بدون ایرانیت همان اسلامی که در عربستان وجود دارد و از دل آن القاعده و داعش خارج می‌شود ولی می‌بینیم که رهبر معظم انقلاب الگوی ایرانی-اسلامی پیشرفت را مطرح کردند؛ از این رو غربی‌ها قصد دارند ایرانیت و اسلام را با هم از بین ببرند.

این استاد علوم استراتژیک با بیان اینکه در مجموعه‌هایی که علیه ایران و اسلام ساخته شده می‌بینیم که چهره کریهی از ایران به نمایش گذاشته شده است، گفت: 6 سال قبل از ساخت فیلم 300 فیلم یک شب با شاه را می‎سازند که در آن خشایارشاه چهره موجهی داشته ولی می‎بینیم که در فیلم 300 این شاه ایرانی با چهره‎ای کریه به تصویر کشیده شده است.

عباسی با بیان اینکه در فیلم دوم 300 نشان داده می‌شود که داریوش بر روی کشتی‌ای سوار شده و توسط تیری کشته می‌شود، گفت: البته ما چنین تلقی‌ای نداریم؛ چرا که در هیچ سند تاریخی ننوشته که داریوش از طریق دریا به یونان رفته است. در این فیلم نشان داده شده که بعد از شکست ایران از یونانی‌ها مردم یونان 40 کیلومتر را می‌دوند تا این خبر را به آتن بدهند و ما بیش از 40 سال است که عنوان می‌کنیم چرا جامعه ورزشی ما نسبت به دوی ماراتن و فلسفه آن اعتراضی نمی‌کند.

این استاد علوم استراتژیک در همین زمینه افزود: 10 سال بعد خشایارشاه برای انتقام شکست داریوش به منطقه ماراتن می‌رود و حدود 3 ماه و نیم یونان را اشغال می‌کند و برای اولین بار در تاریخ جهان پلی بر روی یک تنگه نظامی توسط خشایارشاه ایجاد می‌شود که هنوز هم از چنین روشی برای ایجاد پل در جنگ‌ها استفاده می‌کنند. با این حال می‌بینیم که غربی‌ها  کشور قدرتمند ایران را بربر معرفی می‌کنند.

وی با بیان اینکه نمی‌خواهیم به استخوان‌های گذشتگان مان افتخار کنیم و هدف نشان دادن پایبندی رسانه به واقعیت‌ها است، اظهار داشت: در ورژن دوم فیلم 300 اینگونه نشان داده شده که ایرانی‌ها با 5 میلیون سرباز به جنگ یونانی‌ها رفته اند، در حالی که آن زمان ایران 20 میلیون جمعیت هم نداشته است؛حال چطور می‌شود که خشایارشاه با 5 میلیون نفر به جنگ با یونانی‌ها برود. همچنین در این فیلم نشان دادند که خشایارشاه آتن را به آتش کشیده ولی در اسناد تاریخی اینگونه آمده است که خشایارشاه به مردم آتن گفت که کاری با شما نداریم.

این استاد علوم استراتژیک با بیان اینکه ناپلئون می‌گوید که یونانی‌ها به اینکه توسط ایرانی‌ها کشته نشدند، افتخار می‌کنند، گفت: این در حالی است که قطعا شاه ایران نیت کشتن آنها را نداشته است.

عباسی تصریح کرد: غربی‌ها در 3 نبرد از ارتش ایران شکسته خورده‌اند ولی امروزه می‌بینیم که آنها چهره دیگری از خود را نشان می‌دهند.

وی با اشاره به شایعه حضور 5 میلیون ایرانی در نبرد خشایارشاه و یونان در فیلم 300 گفت: این در حالی است که هر کدام از 3 منطقه نبردی که در فیلم به تصویر کشیده شده بیش از 2 کیلومتر وسعت نداشته است، حال چطور می‌شود در منطقه‌ای 5 میلیون نفر و در منطقه ای دیگر بیش از هزار ناو جنگی ایرانی با 500 هزار نیرو حضور داشته باشد؛ در واقع غربی ها قصد تخریب چهره ایران را دارند.

این استاد علوم استراتژیک با بیان اینکه یکی دیگر از دروغ های فیلم 300 دو، جنگ نفت کش ها است، اظهار داشت: در فیلم به گونه ای القا شده که نیروهای ایرانی با کمک نفت و آتش کشیدن دریا به پیروزی رسیده اند در حالی که اصلا در آن زمان نفت وجود نداشته است.دروغ دیگر این فیلم وجود دریای پرتلاطم است در حالی که قطعا نیروی دریایی آن زمان نمی توانسته در چنین دریایی به نبرد بپردازد.

عباسی گفت: در زمان جنگ خشایارشاه و یونان اصلا کشوری به نام یونان وجود نداشته است؛ بلکه یونان یک جامعه مدنی و شامل چند شهر بوده که همیشه نیز با یکدیگر در حال نبرد بوده‌اند. باید گفت که این دروغ ها فیلم را به یک افسانه تبدیل کرده که تنها هدفش تخریب چهره ایران است.

وی با تاکید بر اینکه که اجازه تخریب چهره ایران و اسلام را نمی دهیم، افزود: نبرد سورنا و شکست غرب از سپهبد سورنا افسانه نیست. ما در حال مطالعه آن هستیم؛ همچنین نبرد شهید نادر مهدوی با ناوگان آمریکایی در خلیج فارس که در سال 1365 رخ داد نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که در حال مطالعه آن هستیم.

این استاد علوم استراتژیک با بیان اینکه 3 سال پیش نیز عنوان کردم که در سریال سوپرنچرال به خدا حمله شده است، گفت: امروزه نیز در حال حمله به فرشته جبرئیل هستند. در واقع متعلقات ایمان 7 مورد است که ایمان به ملائکه یکی از آنها است و غربی ها با حمله به جبرئیل می خواهند ایمان به کتاب و ایمان به غیب را نیز از بین ببرند.

عباسی با بیان اینکه رهبری عنوان کرده اند که مواظب رخنه فرهنگی باشید، ادامه داد: قطعا حمله به ستون‌های ایمان که از سوی غربی‌ها صورت می‌گیرد، همین رخنه فرهنگی است.

وی با بیان اینکه 3 و 4 سال پیش کسی تصور نمی‌کرد که جنبش عمومی علیه ربا در کشور شکل بگیرد، اظهار داشت: امروزه ایمان از طریق کتاب ها، فیلم ها، بازی ها، انیمیشین ها و .... در حال ضربه خوردن است و باید بگوییم که غربی ها به خوبی در حال رصد ما هستند.

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۳/۰۴/۱۱

نظرات (۱)

۱۱ تیر ۹۳ ، ۱۴:۵۴ متن زندگی
سلام و عرض ادب
سایت متن زندگی در راستای ترویج زندگی به سبک ایرانی  و اسلامی راه اندازی شد
شما می توانید ضمن بازدید از این سایت و لینک کردن آن در راه کمک به تربیت نسل آینده ایران زمین کمبه ما کمک نمایید
*برای آشنایی بیش‌تر با روند تولید و انتشار محتوا در سایت متن زندگی می توانید اینجا *کلیک کنید.
با تشکر 
یا علی
پاسخ:
سلام
شما در قسمت افسران جنگ نرم، لینک شدید.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">